www.JAWAmania.info
BlueBoard.cz
logo.jpg, 7 kB

Home

Modely
Jawa 50/550
Jawa 50/555
Jawa 50/05
Jawa 50/20
Jawa 50/21
Jawa 50/23

Galerie

Historie

Prospekty Jawa 50

Typový list karburátoru Jawa 50 typ 22

Moje motorky

Technika

Přepočet Kw na Koně

Jednotky tlaku

Zapalovací Svíčky

Alternátor Jawa 350/638

Ložiska a gufera Jawa 50/05

Ložiska a gufera Jawa 50/20,21,23

Návody

Měření aletrnátoru 350/638

Zkouška usměrňovacího bloku

Kompresní poměr-měření,změny

Převodový poměr

Bannery


Zkouška diodového usměrňovacího můstku Jawa 350

Protože Alternátor vyrábí střídavé napětí a pro dobíjení baterie potřebujeme stejnosměrné napětí. Proto se používá usměrňovací můstek který mění střídavé napětí na stejnosměrné. V usměrňovacím můstku jsou usměrňovací diody které usměrňují střídavé napětí na stejnosměrné.

Usměrňovací diody propouští vždy jen jedním směrem. Proto jsou plusové a mínusové diody. Diody se zkouší jedna po druhé. Dioda se zkouší v propustném i nepropustném směru v nepropustném směru se nesmí žárovka rozsvítit jinak je dioda nefunkční. Dioda se zkouší při napětí 12V nebo i míň např.:9 nebo 4,5V-plochá baterie,zkoušecí zdroj nesmí být střídavý.Opět stačí pár drátků,žárovka a zdroj napětí a hned zjistíte jestli je vše v pořádku. Při měřění (+)strany se připojí (-) ze zdroje přes žárovku k výstupu(+)a (+)z baterie se pustí místo jedné fáze od alternátoru a postupně vystřídáme všechny tři.Při tomto zapojení musí žárovka svítit pokud ne je špatná dioda.Když mezi sebou proměníme póly z baterie nesmí žárovka nikdy svítit pokud ano je špatná dioda. Viz. Schéma zapojení při zkoušení(+)strany: obrázek modrá část .

Měření(-)strany: Při měření (-)strany připojíme(+)z baterie přes žárovku na výstup(-)a(-)z baterie budeme postupně připojovat ke všem třem vstupům od alternátoru při tomto zapojení musí žárovka svítit pokud ne je dioda špatná.Proměníme-li opět polaritu na baterii žárovka se nesmí ani v jednom případě rozsvítit pokud ano je dioda u které se rozsvítí špatná. Viz.schéma zapojení při zkoušení(-)strany: obrázek červená část .

zkouska bloku.jpg, 12 kB

Copyright © Plíša