www.JAWAmania.info
BlueBoard.cz
logo.jpg, 7 kB

Home

Modely
Jawa 50/550
Jawa 50/555
Jawa 50/05
Jawa 50/20
Jawa 50/21
Jawa 50/23

Galerie

Historie

Prospekty Jawa 50

Typový list karburátoru Jawa 50 typ 22

Moje motorky

Technika

Přepočet Kw na Koně

Jednotky tlaku

Zapalovací Svíčky

Alternátor Jawa 350/638

Ložiska a gufera Jawa 50/05

Ložiska a gufera Jawa 50/20,21,23

Návody

Měření aletrnátoru 350/638

Zkouška usměrňovacího bloku

Kompresní poměr-měření,změny

Převodový poměr

Bannery


Alternátor Jawa 350 Typ 638-640

Alternátor je generátor který motocykl zásobuje proudem a dobíjí akumulátor. Alternátor se skládá ze dvou hlavních částí:Ze statoru se třemi vinutími ve kterých se vyrábí napětí pro dobíjení a elektro výbavu. Napětí vytvářené statorem je střídavé. Druhá část je rotor má jedno vinutí do kterého se přes uhlíky přivádí budící napětí,tím se zmagnetizují pólové nástavce rotoru a jak se rotor točí mění se magnetický indukční tok ve statorovém vinutí a tím se indukuje napětí pro dobíjení a pro el.výbavu motocyklu. Usměrňovací blok je mimo alternátor je umístěn v pravém kastlíku společně s regulátorem napětí.
Při špatném dobíjení je nejdříve překontrolovat uhlíky pak zkoušet alternátor měřením. Špatné dobíjení může být způsobeno i usměrňovacím blokem, proto zde mám návod jak vyzkoušet tento blok.
Alternátor může způsobit i závadu že motor jde na jeden válec a válce se střídají třeba nejde levý pak zase pravý. Když bude přerušené vinutí rotoru bude potřebovat rotor více proudu k buzení, takže si ho vezme z baterie tím ubyde proud na baterii a nestačí k nabíjení induk. cívek.
Postupy jak vyzkoušet váš alternátor nebo usměrňovací blok naleznete v sekci Návody .